Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zmarnowane głosy

W Wałbrzychu - bo o tym mieście mowa - prezesi z niektórych spółek miejskich poskarżyli się, że były prezydent Piotr Kruczkowski kazał im przekazywać kasę na fundusz wyborczy Platformy. Wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku, dopóki nie odkryto, że z kasy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zniknęło pół miliona, i sprawa się wydała. Tym samym i wynik trzech kolejnych elekcji, bo jak chodzą słuchy, ze względu na inflację kupiono głosy na troje wyborów naprzód.

Zbóje

Tatry mają Janosika, zbója, co to łupił bogatych, żeby rozdać biednym. Politycy PO z Sudetów pozazdrościli Tatrom sławy i zaczęli łupić bogatych kolegów, którym rozdawali fuchy. Różnica między nimi a zbójem Janosikiem jest taka, że w przeciwieństwie do Harnasia nie rozdawali biednym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Partia żywicielka

Sudecki Janosik, były prezydent Piotr Kruczkowski, żeby nie obciążać partii żywicielki zawiesił swoje członkostwo w Platformie, licząc zapewne, że nadal będzie go żywiła.

Ludzie honoru

Mamy w Polsce dwóch ludzi honoru. Jeden to gen. Czesław Kiszczak. Drugim w ostatnich dniach stał się min. Bogdan Klich. Pierwszego mianował na to stanowisko Adam Michnik. Drugiego - Donald Tusk.

Wnioski komisji

Komisja Jerzego Millera wytknęła tyle błędów i zaniedbań w 36. Pułku Lotnictwa, który miał wozić najważniejsze osoby w państwie, że wychodzi na to, iż polscy piloci nie powinni i nie umieli latać. Kolejność jest bez znaczenia.

(pr)

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Szarbela

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Mat.prasowy

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Przedstawiajmy swe intencje miłosiernemu Bogu za wstawiennictwem świętego Szarbela. Odprawiających ją zachęca się do codziennej Komunii Świętej.
CZYTAJ DALEJ

Katedra Notre-Dame w Paryżu: kontrowersyjne witraże zostaną zamontowane jesienią

2026-07-24 15:57

[ TEMATY ]

Notre‑Dame

Adobe Stock

Pomimo utrzymującego się od ponad dwóch lat sprzeciwu społecznego, tworzenie nowych, współczesnych witraży w katedrze Notre-Dame w Paryżu wkracza w ostatnią fazę. Publiczna instytucja Rebâtir Notre-Dame de Paris (Odbudować Notre-Dame de Paris) potwierdziła, że ​​prace Claire Tabouret zostaną zamontowane w październiku i listopadzie, a ich oficjalne odsłonięcie nastąpi w grudniu br.

Podczas wizyty w pracowni Simon-Marq w Reims, gdzie powstaje sześć nowych witraży do katedry Notre-Dame, Philippe Jost, szef Rebâtir Notre-Dame de Paris ogłosił, że witraże zostaną ukończone we wrześniu, a następnie zainstalowane „w październiku-listopadzie, aby wszystko było gotowe do odsłonięcia w grudniu”. Według Anne-Catherine Perreau, kierowniczki pracowni Simon-Marq, projekt jest obecnie ukończony w około 70%. Trzy z sześciu są już ukończone, czwarty ma zostać ukończony w najbliższych dniach, a dwa pozostałe są „w trakcie realizacji”.
CZYTAJ DALEJ

Św. Jakub inspiruje miliony. Francuzi pokochali film o Camino

2026-07-25 14:22

[ TEMATY ]

Francja

św. Jakub

Vatican Media

W liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła uwagę zwraca nie tylko rosnąca liczba pielgrzymów zmierzających do Santiago de Compostela, ale także sukces francuskiego filmu „Camino dla opornych”. Produkcję inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami obejrzało już ponad milion widzów, co potwierdza niesłabnące zainteresowanie jedną z najważniejszych dróg pielgrzymkowych chrześcijaństwa - informuje Vatican News.

Santiago de Compostela od ponad tysiąca lat pozostaje celem pielgrzymów z całego świata. To właśnie tam, według tradycji, znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła. Camino de Santiago nie jest jedną drogą, lecz siecią historycznych szlaków prowadzących z różnych krajów Europy do grobu Apostoła. Każdego roku przemierzają je setki tysięcy osób – jedni z pobudek religijnych, inni w poszukiwaniu sensu, ciszy lub duchowej odnowy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję