Reklama

Wiadomości

Akcja w Mielcu

W Mielcu 25 lipca we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców - osoby, które popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbie na symulatorach zderzeń i dachowania. Kierowcy zostaną też pouczeni przez księdza, który następnie wręczy im „10 przykazań kierowcy". Przedstawicie MIVA Polska przekażą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcja zostanie przeprowadzona w godz. 10.00-12.00 na trasie wyjazdowej na Tarnów przy stacji Orlen.

[ TEMATY ]

fundacja

akcja

UM Świebodzice

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Dzień bez mandatu" organizowany jest przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Rzeszowa, PSP z Mielca i MIVA Polska.

Już o godz. 7.00 w parafii Ducha Świętego w Mielcu odprawiono Mszę św. za polskich kierowców i wszystkich podróżujących. Otwarto też wystawę: „Z Ewangelią w drogę na krańce świata".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Już po raz ósmy Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc z Fundacji Kierowca Bezpieczny ogłaszają 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

Akcja jest jednym z elementów XIV Tygodnia Św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu (więcej na www.miva.pl).

„Tydzień św. Krzysztofa jest odpowiednią okazją, by w duchu chrześcijańskiej troski podczas parafialnego poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców, gorąco apelować i prosić wszystkich zmotoryzowanych o tak potrzebną większą rozwagę na drodze, o roztropną i bezpieczną jazdę, o większy szacunek do siebie nawzajem podczas podróży i na drogach. Niech nie zabranie modlitwy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących” - apeluje ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców.

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

2013-07-25 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogólnopolska akcja "Misjonarz na Post"

[ TEMATY ]

akcja

Archiwum ks. Tomasz Furmanka

Po raz trzeci rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.

– Warto dobrze przeżyć nadchodzący Wielki Post i skorzystać z corocznej szansy, aby dobrze wykorzystać ten czas. Dlatego pojawił się pomysł, aby modlitwą bądź postem od np. nadmiernego używania Internetu, gier komputerowych, słodyczy, ofiarowanym cierpieniem bądź czynieniem dodatkowego dobra wspierać misjonarzy. Można oczywiście na wszystkie te sposoby – tłumaczy Michał Jóźwiak, koordynator inicjatywy.
CZYTAJ DALEJ

Prokurator Witkowski: Ks. Popiełuszko umarł w bunkrze w Kazuniu [część II]

2026-01-19 16:43

[ TEMATY ]

Milena Kindziuk

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

commons.wikimedia.org

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Z prokuratorem Andrzejem Witkowskim, o kazuńskiej wersji śmierci ks. Popiełuszki, rozmawia Milena Kindziuk (część II).

- W najnowszej książce pt. „Bolesne tajemnice księdza Popiełuszki. Śladami prawdy” rozwija Pan Prokurator tezę, że ks. Popiełuszko nie został zamordowany 19 października i że po uprowadzeniu w okolicach Górska został przewieziony do bunkrów w Kazuniu Polskim. Czy są na dowody?
CZYTAJ DALEJ

Biskupi w Ziemi Świętej: stańcie po stronie mieszkańców

2026-01-23 17:02

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

biskupi

Vatican Media

Na zakończenie swojej dorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej, Koordynacja Biskupów ds. Ziemi Świętej wydała oświadczenie, wzywając do uznania godności ludzkiej oraz modlitwy, aby pokój zwyciężył nad przemocą.

„Mieszkańcy Ziemi Świętej wołają o naszą pomoc i modlitwy; pragną końca swojego cierpienia. Stańcie po ich stronie. Uznajcie ich wołanie o godność. Pomóżcie wspierać autentyczny dialog między wspólnotami” - czytamy w przesłaniu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję