Reklama

Akcja Katolicka informuje!

Krąg Otwartych Serc

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza na spotkania o charakterze edukacyjno-dyskusyjnym, w cyklu Krąg Otwartych Serc. Spotkania poświęcone są problematyce godności osoby ludzkiej, patologiom, zagrożeniom rozwoju duchowego i moralnego człowieka, wychowaniu, radzeniu sobie z różnymi trudnościami natury osobowościowej i społecznej, itp. Mają charakter otwarty i przeznaczone są zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych.
Zapraszamy osoby wrażliwe na duchowy wymiar osoby ludzkiej, cierpiące, skrzywdzone, samotne, jak również osoby otwarte na cierpienie i problemy drugiego człowieka, szczególnie zaś tych, którzy w przeszłości doświadczyli podobnych trudności i mogą obecnie służyć innym wsparciem i radą.
Tematyka spotkań majowych:
5 maja: Od kiedy człowiek? - rozwój psychoruchowy dziecka przed urodzeniem.
12 maja: Zła wola, słaba wola czy brak woli? - istota alkoholizmu i innych uzależnień, droga zdrowienia.
19 maja: Wychowanie bezstresowe - czym jest wychowanie, problem kar i dyscypliny, trudności wychowawcze i radzenie sobie z nimi.
26 maja: W Dniu Matki - o radościach i trudach macierzyństwa - różne problemy związane z macierzyństwem i sposoby ich rozwiązania (rozłąka, utrata dziecka, odrzucenie przez dziecko, zaburzone relacje dzieci z matką, trudności w nawiązaniu kontaktu, matka samotna, itp.)
Spotkania odbywają się w Młodzieżowym Klubie Środowiskowym w Częstochowie przy ul. Legionów 19/21 w każdą środę o godz. 18.00.
W Klubie prowadzone jest również poradnictwo psychologiczne: środa godz. 16.00-18.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Andrzeja Apostoła

[ TEMATY ]

nowenna

Św. Andrzej Apostoł

wikipedia.org

św. Andrzej Apostoł

św. Andrzej Apostoł

9-dniowe nabożeństwo (21-29 listopada) do św. Andrzeja w celu uproszenia potrzebnych łask za Jego przyczyną. Chcąc łatwiej dostąpić łaski, dobrze w czasie nowenny wyspowiadać się i przyjąć nabożnie Komunię św.

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca wiernych i ogień miłości Twojej racz w nich zapalić.
CZYTAJ DALEJ

Stanowisko KEP odnośnie do godności osobowej i prawa do chrztu dzieci poczętych metodą in vitro

2025-11-20 10:23

[ TEMATY ]

chrzest

in vitro

Adobe Stock

Każde dziecko poczęte w jakikolwiek sposób jest obdarowane godnością osobową i w całej pełni jest podmiotem prawa naturalnego oraz praw cywilnych i kościelnych – czytamy w Stanowisku Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych odnośnie do godności osobowej i prawa do chrztu dzieci poczętych metodą in vitro.

W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się pytania o udzielanie sakramentu chrztu świętego dzieciom poczętym i urodzonym metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro). Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych publikuje stanowisko w tej sprawie, przypominając nauczanie Kościoła katolickiego o niezbywalnej godności osoby ludzkiej od jej poczęcia, o niemoralności procedury in vitro oraz wyjaśniając problematykę związaną z posługą sakramentalną wobec tych dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Bp Artur Ważny: powstaje ogólny program Szkoły Katechistów w Polsce

2025-11-21 15:30

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

BP Episkopatu

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

- Katechista jest dziś potrzebny Kościołowi bardziej niż kiedykolwiek - mówi bp Artur Ważny, przewodniczący Zespołu KEP ds. Katechezy Parafialnej. Bp Ważny w rozmowie z KAI opowiada o pracach nad ogólnym programem Szkoły Katechistów w Polsce i zwraca uwagę, że nie chodzi o tworzenie mini wydziałów teologii. - Katecheta parafialny nie ma być wykładowcą ale świadkiem i ewangelizatorem - podkreśla. Bp Ważny mówi również o konieczności deklerykalizacji katechezy parafialnej i osadzenia jej w środowisku wspólnot parafialnych.

Maria Czerska (KAI): Księże Biskupie, w ramach prac Zespołu KEP ds. Katechezy Parafialnej odbyło się ogólnopolskie spotkanie dotyczące Szkół Katechistów. Kto w nim uczestniczył?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję