Reklama

Wiadomości

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wartości Brukseli

Mówi się, że premier Szydło nie została i nigdy nie będzie wybrana na żadną funkcję w europarlamencie, bo „nie podziela wartości”, które w nim panują. Ośmielamy się zauważyć, że Beata Szydło w czasie pełnienia urzędu w Polsce dała się poznać jako osoba, która podziela wartości kultury chrześcijańskiej, przede wszystkim ma szacunek dla drugiego człowieka, dlatego ludzie jej ufają. Jak się okazało, to na europejskich salonach jest bardzo groźne.

Jak szósta w totka

PO przelicytowało PiS i na najbliższe wybory zamiast piątki przedstawiło szóstkę. Z tą „szóstką” to chodziło o skojarzenie z totkiem. To znaczy: wybór PO to tak jakby wygranie szóstki w totka. Problem z tym skojarzeniem jest taki, że ci, którzy w totka grają, tak naprawdę w główną wygraną nie wierzą.

Donaldów dwóch

We wrześniu przyjedzie do Polski Donald. Nie ten z Brukseli, ale ten z Waszyngtonu. Ten z Brukseli, jeżeli przyjedzie, to nie na białym koniu i w kampanię wyborczą nie będzie się angażował, bo uważa, że już jest pozamiatane. Coś nam się zdaje, że przypadek Tuska jest podobny do przypadku Kwaśniewskiego. Wsparcie tego drugiego w kolejnych kampaniach zawsze miało wyraźne znamiona niedźwiedziej przysługi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-07-24 11:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajlandia: co najmniej 27 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w pubie w Bangkoku

2026-07-13 07:01

[ TEMATY ]

Tajlandia

PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

Co najmniej 27 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w pubie w stolicy Tajlandii Bangkoku

Co najmniej 27 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w pubie w stolicy Tajlandii Bangkoku

Co najmniej 27 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w pubie w stolicy Tajlandii Bangkoku - przekazał dziennikarzom premier Tajlandii Anutin Charnvirakul, cytowany przez agencję Associated Press. Tajlandzkie służby ratunkowe podały, że pożar został już opanowany.

Służby ratownicze poinformowały, że pożar zgłoszono około północy czasu lokalnego (godz. 19 czasu polskiego).
CZYTAJ DALEJ

Nie sztuką jest kochać ładnego, młodego, zdrowego, ale takich, którzy wymagają

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 34 – 11, 1. <- KLIKNIJ

Poniedziałek, 13 lipca. Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
CZYTAJ DALEJ

Minister funduszy chce wyższego wieku emerytalnego dla bezdzietnych kobiet

2026-07-14 07:23

[ TEMATY ]

Katarzyna Pełczyńska‑Nałęcz

wiek emerytalny

Autorstwa Gov.pl/commons.wikimedia.org

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spróbuje przekonać ministra finansów do podwyższenia drugiego progu podatkowego. Przewodnicząca Polski 2050 chce też wyższego wieku emerytalnego dla bezdzietnych kobiet. Propozycję Katarzyny Pełczyńskiej–Nałęcz torpedują koalicjanci i opozycja - informuje Radio Maryja.

Podwyższenie drugiego progu podatkowego aż do 180 tysięcy złotych rocznie to jedna z głównych obietnic kandydata PiS na premier Przemysława Czarnka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję