Reklama

Drogowskazy

Drogowskazy

Zapomniany front?

Niedziela Ogólnopolska 44/2016, str. 3

[ TEMATY ]

nawrócenie

pokuta

Bożena i Marian Sztajner/Niedziela

Zgromadzeni przepraszali Boga za grzechy swoje i za grzechy społeczne

Zgromadzeni przepraszali Boga za grzechy swoje i za grzechy społeczne

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wielka Pokuta Polaków, która miała miejsce na Jasnej Górze 15 października br., pokazała, jak wielu z nas nosi w swych sercach potrzebę ekspiacji za grzechy osobiste i te będące udziałem naszego narodu. Byliśmy świadkami głębokiej refleksji moralnej dotyczącej zarówno historii, jak i naszego dziś. To było wyznanie i nazwanie tych grzechów, mające charakter oczyszczenia i przywrócenia jedności z Bogiem. Nie straćmy tego, tej podstawy: czystości naszych serc do następnego kroku na tej drodze – wielkiej modlitwy o pokój. Docierają bowiem do nas różne komunikaty na temat zagrożenia wojną.

Reklama

Niedługo będziemy obchodzić 100. rocznicę objawień fatimskich. Maryja wzywała świat do pokuty, wskazując na zagrożenie ze strony Rosji. Gdy dzisiaj patrzymy na działania wychodzące z tego kraju, budzi się w nas uzasadniony lęk. Polska ma długą granicę na Wschodzie, gdzie obecne są silne wpływy Rosji, która dość często okazuje nam swoją niechęć i nieżyczliwość. Widzimy też przedziwne ruchy Rosji w różnych miejscach świata, co wywołuje naturalne reakcje obronne. Musimy jednak pamiętać, że obok różnego rodzaju restrykcji gospodarczych, mobilizacji na forum wojskowości jest jeszcze ogromnie ważne i nie zawsze doceniane inne forum – forum modlitwy. Myślę tu właśnie o wielkiej modlitwie o pokój. Nie wolno zapomnieć, że pokój jest darem Bożym, który można wymadlać. Zwłaszcza Różaniec jest modlitwą zalecaną przez Maryję – Królową Pokoju. Stąd zapatrzenie się w naszą Matkę i Świętą Opiekunkę – tylko musimy Jej słuchać!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pokuta i nawrócenie wpisują się również w Rok święty Miłosierdzia, który niebawem się zakończy. Papież Franciszek wciąż apeluje, by skorzystać z łask tego Roku i prosić Boga o przebaczenie, uzdrowienie, a powstrzymamy machinę zła, którą jest tocząca się już na świecie hybrydowa III wojna światowa. Wojna nie rozwiązuje problemów – przeciwnie, mnoży je i powiększa. Tysiące ludzi cierpi na skutek działań wojennych, a iluż mamy w Europie tych, którym udało się ujść śmierci, ilu dręczy głód...

Dlatego usilnie trzeba prosić Pana Boga o pokój. Bóg ma swoje sposoby, aby powstrzymać zło – czasem posługuje się pułkownikami Kuklińskimi, a czasem po prostu przemienia serca. Ale na pewno potrzebne są wielka modlitwa i nawrócenie. Ten front działań w intencji pokoju w Polsce, w Europie i na świecie wydaje się najważniejszy. Niech towarzyszy nam modlitwa do Jezusa Miłosiernego: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

2016-10-26 08:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wezwanie do pokuty

Niedziela świdnicka 7/2016, str. 5

[ TEMATY ]

pokuta

Bożena Sztajner/Niedziela

Celem pokuty jest nasze duchowe odrodzenie. Pokuta ma nas przybliżyć do Boga i do drugiego człowieka, ma nas doprowadzić do odkrycia piękna i smaku życia. W podjęciu pokuty chodzi więc o nasze duchowe dobro. Pokuta spełniana przed Bogiem ma moc oczyszczającą.
CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania: rozpoczął się proces beatyfikacyjny Pedro Ballestera – pierwszego nastolatka z pokolenia Z

Diecezja Salford w północnej Anglii rozpoczęła proces beatyfikacyjny Pedro Ballestera, 21-latka urodzonego w Manchesterze znanego ze swojej prostoty, radości i bezinteresowności, który diagnozę zaawansowanego raka miednicy, przyjął „jako sposób uczestniczenia w krzyżu Chrystusa”. Młody członek Opus Dei może stać się pierwszym świętym z pokolenia Z.

Opus Dei
CZYTAJ DALEJ

Młodzież i tradycja

2026-05-17 23:46

Janusz Kosak

Młodziezowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Wólce Niedżwiedzkiej

Młodziezowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Wólce Niedżwiedzkiej

W życiu każdej lokalnej społeczności są momenty szczególne – pełne wzruszeń, refleksji i dumy z przynależności do miejsca, które łączy ludzi we wspólnych wartościach. Tegoroczne uroczystości religijno patriotyczne w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Wólce Niedźwiedzkiej po raz kolejny pokazały, jak ważną rolę odgrywa Młodzieżowa, a także Dziecięca Drużyna Pożarnicza, będące integralną częścią lokalnej wspólnoty i jej tradycji.

Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski oraz obchody wspomnienia św. Floriana – Patrona Strażaków – stały się nie tylko wydarzeniami religijnymi, ale również wyrazem głębokiego zaangażowania MDP w życie społeczne, pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz chrześcijańskich wartości. Uroczysta Msza Święta Odpustowa 3 maja zgromadziła licznych wiernych, dla których obecność druhów była czytelnym znakiem jedności wiary i służby. Dzień później, 4 maja, w intencji wszystkich strażaków modlono się, dziękując im za trud, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję